Telewizory OLED- przyszłość TV

Na rok 2015 kilku dużych producentów telewizorów zapowiedziało swoje serie oparte o technologię OLED. Jednak w większości wypuszczono ewentualnie prototypy, którymi chwalono się na międzynarodowych targach. Po sieci i wśród znawców branży krążą plotki, że w momencie rozpowszechnienia technologii OLED rynek zostanie zasypany telewizorami ‚idealnymi’.

oled

W wielkim skrócie OLED to rezygnacja ze stosowanego do tej pory w telewizorach podświetlenia. Brzmi to trochę niedorzecznie, jednak jest możliwe dzięki zastosowaniu organicznych diod elektroluminescencyjnych. Każdemu pikselowi wyświetlacza odpowiada jedna dioda. Przekłada się to wprost na chociażby jasność czy kontrast obrazu wyświetlanego na takim telewizorze. Dzięki pikselom OLED możliwe jest dokładniejsze odwzorowanie koloru- światło nie musi być zatrzymywane przez (stosowane do tej pory) filtry.

Dzięki stosowaniu technologii OLED łatwiejsza jest też produkcja zakrzywionych ekranów. Umieszczenie diod możliwe jest na elastycznym, do pewnego momentu plastycznym podłożu. Producenci chwalą się nawet, że zakrzywienie matrycy będzie można dowolnie regulować pilotem, co widać na poniższym filmie

 

Cały technologiczny świat od początku ery telewizji dąży do tego, aby telewizory przy jak największej przekątnej ekranu posiadały jak najmniejsze rozmiary, czyt. jak najmniejszą grubość. Jeśli jesteśmy w stanie wydać na telewizor 100 tyś PLN (tak, 100 000 zł) możemy powiesić na swojej ścianie 77-calowy LG 77EG9700, którego matryca ma grubość 4mm!

Jeśli jednak nie jesteśmy aż tak zamożni odpowiednim wyborem będzie niezwykle ładnie wykonany telewizor LG 55EA970. Jego wykonanie jest fenomenalne, ten design jeszcze przez długi, długi czas będzie na topie, a szczegółowe informacje dostępne są bezpośrednio na stronie producenta.

Minusem tego typu telewizorów jest niestety większe zużycie energii jak również wspomniane wysokie ceny. Na te ostatnie oprócz standardowych kosztów procesu produkcyjnego składa się również konieczność opłacenia licencji. Firma  Eastman Kodak posiada bowiem wiele praw patentowych do technologi OLED.

W przeszłości było już wiele przypadków, w których drogie na początku produkty z czasem osiągały zadowalające ceny. Zatem nie pozostaje nic innego niż poczekać z zaciśniętymi kciukami na moment, w którym będziemy mogli pozwolić sobie na telewizor OLED.

W między czasie możemy wybrać coś z niższej półki. Zapraszamy do obejrzenia niżej zamieszczonego katalogu.

...

w 3 sklepach od 599 zł

Porównaj ceny
...

w 3 sklepach od 919,99 zł

Porównaj ceny
...

w 1 sklepach od 399 zł

Porównaj ceny
...

w 4 sklepach od 613,77 zł

Porównaj ceny
...

w 5 sklepach od 949 zł

Porównaj ceny
...

w 1 sklepie za 2299,99 zł

Zobacz w sklepie
...

w 1 sklepie za 1399 zł

Zobacz w sklepie
...

w 2 sklepach od 1599 zł

Porównaj ceny
...

w 1 sklepie za 1799,99 zł

Zobacz w sklepie
...

w 2 sklepach od 1299 zł

Porównaj ceny
...

w 1 sklepie za 1686,99 zł

Zobacz w sklepie
...

w 2 sklepach od 19899 zł

Porównaj ceny
...

w 2 sklepach od 1399 zł

Porównaj ceny
...

w 2 sklepach od 1699 zł

Porównaj ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *