Nowy Samsung Galaxy S6 Edge Plus

Samsung nie próżnuje, tak najprościej można określić to co dzieje się w koreańskim koncernie. Wczoraj z Nowego Jorku w świat poszły informacje odnośnie najmłodszego w rodzinie Samsunga modelu. Model Edge Plus jest większym bratem „zwykłego” Edge’a. Dostał ekran o przekątnej 5.7″ co dla wielu użytkowników jest niewątpliwą zaletą. Ekran oczywiście nie mógł mieć innej rozdzielczości jak 2560 x 1440px. Za to istotną różnicą pomiędzy nim, a poprzednikiem są zakrzywione krawędzie po obu stronach.

 

s6

Przyznać trzeba, że telefon wygląda ładnie. Nawet przeciwnicy Samsunga patrzą na jego kształty z lekką zazdrością. Niestety Samsung jak to Samsung, ceny delikatnie mówiąc są zaporowe. Za wersję 64GB w Polsce będzie trzeba początkowo wydać prawie 4500 zł. Czy znajdą się chętni, żeby tyle zapłacić?

Jeśli tak to oprócz wspomnianego ekranu dostaną również 4GB pamięci operacyjnej. A tym w chwili obecnej niewiele słuchawek może się chwalić. Oczywiście do dyspozycji użytkownika będzie system Android w najnowszej wersji 5.1.1, tradycyjnie z launcherem TouchWiz. W systemie ulepszono także aplikacje odpowiadająca za nadzorowanie bocznych krawędzi ekranu- People Edge. Do tej pory niewiele można było tam customizować, w tej chwili użytkownik może przypiąć do boku ekranu dowolną aplikację.

Za nadzór nad telefonem odpowiadać będzie procesor z 8 rdzeniami- Exynos 7420, autorski układ Samsunga, który zadebiutował w S6.

Samsung planuje również małą rewolucję na rynku płatności mobilnych. Samsung Pay będzie potrafił obsłużyć każdy terminal płatniczy, niezależnie od tego czy będzie on współpracował z technologią NFC czy w tradycyjny sposób przy użyciu magnetycznego czytnika.

Niestety w tym modelu tak jak w poprzedniku nie będziemy mieć możliwości rozbudowania pamięci telefonu o karty microSD. Niewymienny będzie również akumulator. A jeśli o nim mowa- zastosowana jest bateria o pojemności 3000mAh, co na chwilę obecną jest standardem w telefonach tej klasy.

Oba aparaty telefonu powinny zadowolić nawet bardziej wymagających fanów zdjęć z telefonu. Główny aparat ma 16Mpix z obiektywem f/1.9. Nagrywa video w standardzie 2160p@30fps. Aparat do selfie’ków ma ‚standardowo’ 5Mpix.

 

Premiera Galaxy S6 Edge Plus będzie we wrześniu tego roku. Jednak w sieci już pojawiają się oferty :

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *