Huawei znowu zaskakuje

Ostatni kwartał 2015 roku obfituje w nowości na rynku. Huawei oczywiście nie pozwolił o sobie zapomnieć.

Po kilku ostatnich nowościach, takich jak np Mate S, którego unboxing możecie obejrzeć na filmie opublikowanym przez gsmonline.pl

, czy po zeszłomiesięcznej premierze Mate 8, chiński koncern prezentuje następny bardzo ciekawy telefon.

Huawei ShotX to telefon o jak zwykle eleganckim wyglądzie, do czego Huawei już nas przyzwyczaił. A dodatkowo wyposażony jest w niezwykle ciekawy obrotowy aparat. Było już w historii kilku producentów, którzy próbowali podobnych rozwiązań. Chociażby Oppo, który modelem N1 chciał podbić rynek, jednakże delikatnie mówiąc- średnio mu się to udało.

Rozwiązanie, które wykorzystano w ShotX przedstawia się następująco:

 

ShotX2

Wydaje mi się jednak, że sporo zainteresowanych osób może mieć obawy co do wytrzymałości mechanizmu odpowiedzialnego za obracanie kamery. Nie możemy jeszcze nic o tym powiedzieć, ale wydaje mi się, że przetestowano to rozwiązanie w różnych warunkach i Chińczycy nie wypuściliby czegoś co przy nawet intensywnym użytkowaniu nie wytrzymałoby.

Garść danych technicznych nowego dziecka Huawei:

  • ekran o rozdzielczości FullHD i przekątnej 5,2″ (pewnie dla niektórych użytkowników stanowczo za mały 🙂 )
  • 16GB pamięci wewnętrznej (na szczęście nie zrezygnowano z możliwości rozbudowy przez microSD)
  • 2GB pamięci operacyjnej (szkoda, że nie więcej…)
  • bateria o pojemności 3100mAh (wstępnie wydaje się wystarczająca)
  • 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 616 (nie powinien wykazywać chęci do przegrzewania, a spokojnie poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami)

W telefonie zastosowano również wszystkie obecne standardy takie jak modem LTE czy Bluetooth w wersji 4.1. Niestety póki co nigdzie nie napisano nic o NFC. Na szczęście pomyślano o coraz bardziej popularnym w smartfonach czytniku linii papilarnych, za co należą się chińskim inżynierom duże brawa.

Pojawiają się już w sieci pierwsze oferty polskich sklepów internetowych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, a być może nawet i do kupna 😉

Huawei ShotX

w sklepach od  zł

Porównaj ceny

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *